TRT Çocuk Canlı izle

TRT Çocuk kanalı da 2008 yılında TRT bünyesinde yayın hayatına başlamıştır. TRT Çocuk canlı izleme şansı, bir çok anne ve baba için ihtiyaç duyulan o çizgi film akışını sunmaktadır. Kanalın ülkemizin yerel kaynakları ile kurulmuş olması, haliyle bir çok uluslararası çizgi filmin yanı sıra yerel anlamda da bir çok özel çizgi filmi sunuyor olması TRT Çocuk izleyenler için gerçek bir çocuk odaklı kanal yaratmaktadır.

Ülkemiz de çizgi film dendiği zaman genelde yerli yapımlar arasında Niloya ve Pepee programları yer alır. Niloya, halâ daha TRT Çocuk bünyesinde yayın yapmaktadır. Pepee ise, yayın hayatına bu kanalda başlayan çizgi filmler arasında yer almaktadır. Kanalın en önemli noktası, sürekli olarak çizgi film sunmamasıdır. Yani çok ufak bir kitele hitap eden değil, geniş bir kitleye hitap eden bir çocuk kanalı olarak yayın yapmasıdır farkı.

Keloğlan gibi farklı çocuk odaklı dizileri dahi gene kanalda bulmak mümkündür. TRT Çocuk HD izleyerek, çeşitli çocuk programları, gelişmeye ve öğrenmeye açık eğlence programları ya da daha farklı belgesel tarzında programları çok rahat bir şekilde bulabilirsiniz. Yani, özellikle anne ve babalar çocukları için eğlence, çizgi film ve genel anlamda öğretici odaklı içeriklerin yer aldığı en önemlisi de güvenli bir kanal arıyorlarsa TRT Çocuk ile bu arayışlarına rahatlıkla son verebilirler sitemiz üzerinden takip ederek.Sosyal Medyada Paylaş ;)

Arkadaşlarınla Beraber İzle Yorumla

Yayın Hakkında Bilgilendirme